Rynek Sztuki Młodych

rynek_sztuki_mlodych_banner_1200x450

Rynek Sztuki Młodych jest to wydarzenie przeznaczone dla młodych artystów, pragnących zaprezentować swoją twórczość: malarzy, rzeźbiarzy, grafików, fotografików, designerów, twórców intermediów. Otwarta formuła rynku, umożliwi artystom i projektantom, dotarcie do szerokiego grona odbiorców, kolekcjonerów i łowców młodych talentów. Ideą Rynku Sztuki Młodych jest promocja i wsparcie w drodze do kariery artystycznej.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy wszystkich debiutantów, artystów którzy rozpoczynają swoją ścieżkę artystyczną. Uczestnikom zapewniamy doskonałą przestrzeń umożliwiającą konfrontację z innymi artystami, krytykami sztuki a w szczególności z publicznością, która ma szansę stać się właścicielami ich dzieł.

Rynek Sztuki Młodych będzie odbywał się w dniach 3 i 4 października 2015 roku, w godzinach 11:00 – 19:00. Do dyspozycji Wystawców przeznaczymy przestrzeń targową wraz ze stanowiskami o powierzchni około 2 m2, z podstawowym wyposażeniem targowym. Aranżacja stoisk będzie w całości pozostawać w gestii Wystawców. Dodatkowo zapewniamy promocję przedsięwzięcia oraz produkcję i publikację Katalogu Wystawców w formie elektronicznej.

Zbieranie zapisów na Rynek Sztuki Młodych w ramach 3. NHFEST zostało zakończone!

REGULAMIN RYNKU SZTUKI MŁODYCH


Warsztaty „Jak kupować i sprzedawać sztukę?”

Uzupełnieniem Rynku Sztuki Młodych będą porady kolekcjonerskie, udzielane na stoiskach w przestrzeni targowej. Znajdą się tam przedstawiciele cenionych Galerii oraz Związku Polskich Artystów Plastyków, którzy doradzą:

  • w jaką sztukę warto inwestować;
  • czym kierować się przy zakupie dzieł;
  • w jaki sposób zaprezentować swoje portfolio artystyczne;
  • jak przechowywać, eksponować i konserwować dzieła sztuki;

Porady będą doskonałym uzupełnieniem Rynku Sztuki Młodych, który będzie można opuścić nie tylko z interesującym dziełem młodego artysty, ale także cenną wiedzą kolekcjonerską.

Doradcy dostępni będą na stoiskach w sobotę i niedzielę (3 i 4 października), w godzinach 12:00 – 15:00. Wszelkie konsultacje będą udzielane bezpłatnie.

 

nbp-logo

Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej